Co roku marzymy o wyjątkowych świętach Bożego Narodzenia. I choć to tylko dwa dni, to trzeba przyznać, że dla wielu z nas są one tymi najważniejszymi. Dekorujemy domy i ogrody, zapraszamy rodzinę i znajomych, przygotowujemy wymyślne potrawy, ale to świąteczny wystrój mieszkania najbardziej spędza nam sen z powiek. Chcemy podążać za najnowszymi bożonarodzeniowymi trendami dekoratorskimi mając nadzieję, że to właśnie one zachwycą nie tylko domowników, ale także gości. Jak zatem udekorować choinkę AD2019, aby przykuwała wzrok i roztaczała świąteczny nastrój?

Choinka w awangardowych, ciemnych kolorach

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że niemal co roku kreowane są nowe trendy w wielu dziedzinach. Z przystrajaniem choinek jest podobnie. Były sezony, w których lansowano czerwono-złote ozdoby choinkowe, a innym razem najmodniejsze choinki były skąpane w różowych odcieniach. W tym roku trendsetterzy nieco nas zaskoczyli i lansują ciemne kolory choinkowych dekoracji. Wśród propozycji próżno szukać błękitów, pomarańczy czy różu. W ich miejsce wkraczają odcienie kobaltu, szmaragdu, butelkowa zieleń, a w awangardzie jest nawet klasyczna czerń.

Trzeba przyznać, że ta kolorystyka świetnie wygląda na tle zielonego drzewka. Granaty i głębokie niebieskości kobaltu, fantastyczna zieleń szmaragdu, która nieco ociera się o turkus, głęboka, butelkowa zieleń oraz cudowny burgund bombek i ozdób warto urozmaicić złotymi lub srebrnymi elementami. Świąteczna choinka będzie wyróżniała się  elegancją i tajemniczością, której potrzebuje świąteczna atmosfera.

Czerwień w duecie ze złotem

Po kilku sezonach do głównego nurtu powraca zestawienie czerwonych i złotych ozdób choinkowych. Ten styl zyskał sobie wielu zwolenników już kilka lat temu i nie ma się co dziwić, bo czerwień wraz z zielenią i złotem to kolory od lat kojarzące się właśnie ze świętami Bożego Narodzenia. Jeśli więc chcesz podążać za trendami, udekoruj swoją choinkę w sprawdzonym czerwono-złotym stylu.

Białe bombki i ozdoby na choince

Choć nie jest to zupełnie nowy pomysł, to choinka udekorowana tylko na biało jest dość oryginalna i bardzo modna w tym sezonie. Trzeba jednak wiedzieć, że białe bombki i ozdoby świetnie wyglądają na tle żywych choinek. Zestawienie bieli z plastikowymi gałązkami nie wypada już tak korzystnie. Białe choinki idealnie wpisują się w skandynawski styl i najpiękniej prezentują się w pomieszczeniach urządzonych w tym właśnie charakterze.

Zwolennicy sztucznych choinek mogą wybrać też białe drzewka, które są niezwykle modne w tym roku. Jednak trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie dla osób o niestandardowym spojrzeniu na tradycję, w której jednak biała choinka raczej się nie mieści.

Cała w ażurach

Przez ostatnie lata nieco zapomniane, teraz przeżywają swoją kolejną falę popularności. To ażury, które na dobre zadomowiły się nie tylko jako elementy damskich ubrań, ale także ozdoby choinkowe. Ażurowe dekoracje wykonane z metalu, drewna lub wikliny to prawdziwy przebój tego sezonu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że tego stylu nie należy łączyć z innymi, bo efekt może nie być taki, jakiego się oczekuje.